Přeskočit na obsah »

Vítejte v internetovém obchodě Levné mikroskopy

Právě jste na:

Všeobecné obchodní podmínky

1) Úvodní ustanovení

Tyto všeobecné obchodní podmínky upravují podmínky realizace dodávek zboží z e-shopu Levne-mikroskopy.cz. E-shop provozuje AGA Group s. r. o., Světova 523/1, 180 00 Praha 8, IČ 284 61 479, DIČ CZ28461479, dále označovaná jako prodávající.


 

2) Předmět plnění

Předmětem plnění těchto všeobecných obchodních podmínek je přijímání objednávek pomocí internetu a realizace dodávek zboží závazně objednaných kupujícím.


 

3) Objednávka a uzavření kupní smlouvy

a) Objednávka zákazníka (dále označovaného jako kupující) je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká v okamžiku vystavení faktury za objednané zboží prodávajícím.

b) Kupní smlouvu lze měnit či stornovat pouze dohodou s prodávajícím a to pouze v případě, nedošlo-li již k plnění smlouvy či odeslání zásilky. V opačném případě se kupující zavazuje uhradit veškeré náklady prodávajícího, které s vyřizováním jeho objednávky již vznikly (zejména telefonické hovory, objednání a posléze vrácení zboží dodavateli, poštovné, balné apod., do maximální výše 500 Kč), a to nejpozději do 14 dnů. V případě neuhrazení nákladů ve stanovené lhůtě se považuje případ za porušení smlouvy ze strany kupujícího a pohledávka spolu s pokutou 500 Kč bude postoupena advokátní kanceláři k vymáhání. V případě, že již objednané zboží na základě závazné objednávky nebude zákazníkem včas (tedy před vystavením faktury prodávajícím) stornováno a nebude vyzvednuto na příslušné poště, případně převzato od kurýrní služby DPD, náleží prodávajícímu smluvní pokuta ve výši 500 Kč a dále náhrada pošovného a balného v příslušné výši. Tato pohledávka bude v případě neuhrazení do 14 dnů postoupena k vymáhání advokátní kanceláři.

c) Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.

d) Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím.

e) Vyplněním registračního formuláře, či závazné objednávky v rámci internetového obchodu Levne-mikroskopy.cz, kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech. Tento souhlas je poskytnut na dobu neurčitou a může být kdykoli písemně odvolán. V takovém případě prodávající odstraní ze své databáze veškeré osobní údaje kupujícího v nezbytném rozsahu.


 

4) Odstoupení od smlouvy

Kupující má právo podle § 53 odst. 6 občanského zákoníku odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu a s veškerou dokumentací poslat zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Zboží není možné zaslat zpět na dobírku, náklady na dopravu jdou v tomto případě k tíži zákazníka.


 

5) Doručení zboží

Zboží označené "Do 48 hodin" je přednostně expedováno ze skladu do 48 hodin a poté dopravováno dle obchodních podmínek České pošty, společností PPL nebo kurýrní službou.

Dodací lhůta je 3-7 dnů, není-li uvedeno jinak. Pro rychlejší doručení objednaného zboží doporučujeme objednat prostřednictvím České pošty. V případě, že některé zboží nebude skladem, budeme Vás neprodleně kontaktovat. V případě kurýrní přepravy se doba doručení pohybuje podle objednané služby.

Zboží zasíláme prostřednictvím Obchodního balíku České pošty, dopravní společností PPL, nebo kurýrní službou. Při nákupu zboží v hodnotě přesahující 2000,- Kč bez DPH nebude účtováno dopravné prostřednictvím České pošty jako křehký Obchodní balík (pouze v rámci ČR).

Způsob objednávky kurýrní služby

Služba STANDART (pouze pro Prahu). Pokud zboží objednáte do 12:00, obdržíte jej téhož dne mezi 13:00 - 17:00.Pokud objednáte zboží po 12 hodině, zboží obdržíte následující den mezi 13:00 - 17:00. Při objednávce označte na dobírku (Česká pošta - obchodní balík - 175,-)a do poznámky napište "KURÝR STANDART" +91,-.

Služba EXPRES (pouze pro Prahu). Při objednání zboží do 14:00 bude doručené od expedice do 180 minut. Při objednávce označte na dobírku (Česká pošta - obchodní balík 175,-) a do poznámky napište "KURÝR EXPRES" +211,-.

Služba NEXT DAY (hlavní město Praha včetně okresních částí Praha východ-západ). Pokud objednáte zboží do 12:00, obdržíte jej následující den do 13:00. Při objednávce označte na dobírku (Česká pošta - obchodní balík 175,-) a do poznámky napište "KURÝR NEXT DAY" +91,-.

Cena dopravného při nákupu zboží v hodnotě nižší než 2000,- Kč bez DPH je následující:

Obchodní balík České pošty + dobírka + křehké 175,- Kč

PPL od 113,- Kč

Kurýr STANDART 240,- Kč 

Kurýr EXPRES 360,- Kč

Kurýr NEXT DAY 240,- Kč

 

 

6) Reklamace a záruka

Případné reklamace vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit naší firmě. Za vady vzniklé přepravcem neručíme. Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Na spotřební materiál - světelné zdroje, pojistky atd. - 6 měsíců.

Záruka se nevztahuje na:

a) vady vzniklé běžným používáním

b) nesprávným použitím výrobku

c) nesprávným skladováním

 

Postup při reklamaci:

1) informujte nás o reklamaci písemně - e-mailem, či doporučeným dopisem

2) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu

3) do zásilky uveďte důvod reklamace a vaši adresu

4) spolu se zbožím zašlete doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě

 

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží naší firmou.